Svara palielināšana

Lai gan pārsvarā pieredzēts, ka cilvēki vēlas atbrīvoties no kādiem liekajiem kilogramiem, ir arī otra puse, kura vēlas svaru palielināt jeb uzņemt masu. Jā, arī svara uzņemšana reizēm var būt grūts un tāls ceļs, taču tas nav neiespējami!

Kā saprast, vai svars tiešām ir samazināts? Viens no veidiem ir veikt ķermeņa masas indeksa aprēķinu, un, ja rezultāts būs mazāks nekā 18.5 – ķermeņa svars patiešām ir samazināts. Vēl ir iespējams veikt ķermeņa kompozīcijas analīzi, ar kuru to ir iespējams precīzāk noteikt ķermeņa uzbūvi – cik daudz kilogramu ķermenī ir muskuļi, kauli, kāds ir tauku procents un citus rādītājus.

Ar samazinātu svaru noteikti būtu jābūt uzmanīgam – ir jāsaprot, vai cilvēks ir tievs tāpēc, ka tāda ir ģenētika (noteikti ziniet tos cilvēkus, kuri var ēst visu un viņiem nekas neuzkrājas), vai arī samazināta svara pamatā ir kādas veselības problēmas, kuras gan būtu jāatrisina ar ārsta palīdzību. Taču, ja ir noskaidrojies, ka veselības problēmu nav, taču gribas veselīgi uzņemt masu, šeit daži ieteikumi, kā to darīt:

  • Palielini kaloriju daudzumu savā ikdienas uzturā. Sāc ar aptuveni 300 kalorijām dienā. Ja Tev vajag palīdzēt saprast, cik daudz kaloriju Tev ir nepieciešams ikdienā, sazinies ar mūsu uztura speciālistiem un viņi Tev palīdzēs aprēķināt!
  • Seko līdzi tam, cik daudz proteīna uzņem, kā arī neaizmirsti par kustībām! Masas pieaugumu dos ne tikai kvalitatīvs un veselīgs uzturs bet arī spēka treniņi! Pirms uzsāc kādus treniņus, noteikti konsultējies ar zinošu treneri, kurš Tev palīdzēs saprast, kā uzsākt trenēties pareizi! Kā minimums cilvēkam dienā ir jāuzņem 0.8 g/kg proteīna, taču, brīdī, kad vēlies uzņemt masu, proteīna daudzums ikdienas uzturā ir jāpalielina (1.2-1.6 g/kg, atkarībā no vairākiem faktoriem – fiziskās slodzes un mērķa).
  • Ēd regulāri un sabalansēti! Uzņem visas svarīgās uzturvielas no dažādām uzturvielu grupām – proteīnus, ogļhidrātus, taukus, vitamīnus un minerālvielas! Ievēro regulāras maltītes – brokastis, pusdienas, vakariņas, kā arī neaizmirsti par uzkodām!

Lai Tev palīdzētu ātrāk sasniegt mērķi, kā arī, lai Tev nebūtu jādomā ko un kad ēst, esam sagatavojuši 2900 kcal komplektu, kurā ir 5 kārtīgas maltītes Tavai dienai! Šis komplekts ir bijis lielisks palīgs daudziem mūsu klientiem – lai uzņemtu masu, palielināt ikdienā uzņemto kaloriju daudzumu, kā arī iemācīties ēst sabalansēti un veselīgi! 🙂

Atbildēt